
15. Зовнішня підзвітність
15.1. Зовнішній нагляд
Довіра до ЗМІ підвищується, якщо вона підпорядкована формі зовнішньої підзвітності, яка є ефективною та незалежною. З цією метою, у відповідних випадках, ЗМІ може взяти на себе зобов’язання щодо незалежної та ефективної форми зовнішньої відповідальності за принципи своєї журналістики, яка може приймати форму зовнішнього омбудсмена, ради преси чи засобів масової інформації чи законодавчого регулятора.
Чи взяли ви зобов’язання щодо системи або систем зовнішньої відповідальності за ваш редакційний вміст?
ТакЯкщо системи немає у списку вище, додайте її сюди за допомогою URL-адреси.
15.2. Відповідність вимогам зовнішньої підзвітності
Якщо ЗМІ бере на себе певну форму зовнішньої підзвітності, воно має відповідати будь-яким інструкціям, структурам або вказівкам щодо найкращої практики, виданим цим органом.
Чи зобов’язане ваше ЗМІ виконувати будь-які вказівки чи вказівки, видані зовнішнім органом підзвітності, на який ви підписалися?
N/A15.3. Відсутність зовнішнього контролю
Зовнішня підзвітність не завжди можлива через відсутність таких механізмів у багатьох країнах або відсутність впевненості в ефективності, незалежності чи надійності існуючих механізмів. Якщо це так, ЗМІ може бути корисно вказати причини невідповідності, беручи до уваги вимоги законодавства, що застосовуються до певних ЗМІ. У певних випадках ЗМІ може об’єднатися з іншими медіа-структурами для участі в більш прийнятному механізмі.
Чи підпадає на ваше ЗМІ зовнішній регуляторний механізм щодо вмісту, який, на вашу думку, неможливо дотримуватися?
Ні15.4. Контактна інформація зовнішніх органів підзвітності
Якщо ЗМІ бере на себе певну форму зовнішньої підзвітності, воно має оприлюднити процес, за допомогою якого громадськість може зв’язатися з цим органом, щоб поскаржитися на потенційні порушення його редакційних вказівок у спосіб, який є легко доступним для всіх.
Чи доступні публічно механізми, за допомогою яких громадськість може подати скаргу на порушення ваших редакційних вказівок до зовнішнього органу?
N/A15.5. Інші асоціації
Засоби масової інформації можуть публічно публікувати список своїх членів усіх органів, які вимагають від членів дотримання опублікованих інструкцій, стандартів або норм для збереження статусу в цій організації. Найкраща практика – опублікувати, до яких груп належить ЗМІ, із переліком імен і контактних даних.