
14. Внутрішня звітність
14.1. Робота з неточностями
У ЗМІ має бути систематична редакційна структура для забезпечення своєчасного та прозорого виправлення будь-яких неточностей у його змісті. Це включатиме чіткий процес, який дозволить громадськості та особам, які знають історію, повідомляти ЗМІ про потенційні помилки, а також оцінювати та розглядати претензії.
Чи є у вас чіткий процес, який дозволяє громадськості повідомляти ЗМІ про можливі помилки?
ТакВи публікуєте цей процес?
ТакЯка URL-адреса, де це можна побачити? Або де це видно поруч із кожним бітом Вмісту?
Чи є у вас чіткий процес, який дозволяє повідомляти ЗМІ про потенційні помилки тими, хто безпосередньо причетний до історії?
ТакЧи є у вас чіткий процес оцінки та розгляду претензій?
ТакЧи існує систематична редакційна структура в ЗМІ, яка забезпечує своєчасне та прозоре виправлення будь-яких неточностей у його змісті?
Так14.2. Публікаційні виправлення
Зокрема, щодо неточностей, ЗМІ має прийняти належну практику для виправлення неточностей, таку як чітке вказівку на виправлення у такому ж помітному місці та таким же способом, що й оригінальна версія, наприклад, за тією самою URL-адресою або в той самий час і формат трансляції.
Чи гарантує ваш ЗМІ публікацію виправлення всіх суттєвих неточностей і помилок у тому самому місці та способом, що й оригінальна версія, наприклад, за тією самою URL-адресою або в подібний час і формат трансляції?
Так14.3. Контакти та процедура розгляду скарг
ЗМІ повинні мати призначену особу та/або контактну інформацію для скарг. Повинен існувати процес для представників громадськості для початку діалогу з організацією у випадку потенційних порушень її принципів журналістики або редакційних вказівок. Ця інформація має бути легкодоступною.
Чи має ваша організація призначену контактну особу на випадок скарг щодо можливих порушень її принципів журналістики чи редакційних вказівок?
ТакЧи є у вашій організації визначений процес, за допомогою якого громадськість може розпочати з вами діалог щодо можливих порушень її принципів журналістики чи редакційних вказівок? (Вони можуть відповідати Закону про уніфіковані виправлення або роз’яснення, прийнятому більшістю штатів США.)
ТакЧи доступна ця інформація?
ТакЯка URL-адреса, де ця інформація доступна? Якщо його немає на одній сторінці, опишіть, де люди можуть його знайти.
14.4. Внутрішній процес розгляду скарг
Медіа-компанія повинна мати чітку процедуру, яка гарантує, що весь персонал поінформований про процес, якого необхідно дотримуватися, коли надходить така скарга. Наприклад, у великих ЗМІ має бути відомо та прийнято, що творець журналістського матеріалу, який є предметом такої скарги, повинен передати проблему призначеній третій особі. Засоби масової інформації повинні забезпечити, щоб скарги розглядалися в Засобах масової інформації справедливим, розумним і своєчасним способом.
Чи ваші співробітники (працівники та позаштатні працівники) обізнані про процес, якого слід дотримуватися у разі таких скарг?
ТакЧи знають вони, що всі подібні скарги повинні бути доведені до відома старшого співробітника (організації, достатньо великої, щоб мати штат), який безпосередньо не пов’язаний зі створенням історії?
ТакЧи ваше ЗМІ зобов’язане вирішувати будь-які такі скарги справедливо, розумно та вчасно?
Так14.5. Незалежність омбудсмена
Якщо внутрішній механізм підзвітності ЗМІ має форму омбудсмена, ця особа може бути призначена ЗМІ; але в цьому випадку повинен існувати прозорий процес його/її призначення, а незалежність омбудсмена має бути захищена, щоб гарантувати, що його/її не можна буде звільнити з посади лише за оскарження журналістських чи редакційних рішень чи дій.